Mezinárodní strojírenský veletrh Brno - 59. ročník

Ve dnech 10. října 2017 a 12. října 2017 jsme se zúčastnili odborné exkurze zaměřené na seznámení se se strojírenskými novinkami v oblasti obrábění, CNC programování, robotizace a 3D tisku. Exkurze nbyla určena především žáků  strojírenských oborů - "Nástrojař",  "Mechanik strojů a zařízení" a žákům oboru "Provoz a ekonomika dopravy" - se zaměřením na logistiku a obslužné počítačové systémy.
Letošní ročník je možno hodnotit stručně takto: viděli jsme obrovský nárůst počtu vystavovatelů včetně technologických novinek. Je evidentní, že význam tohoto veletrhu nabývá opět na síle a tradiční  strojírenská historie České republiky se vrací na výsluní.
Hlavním tématem MSV  byla průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující  všechny obory veletrhu. Obor elektronika, automatizace a měřící technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

Foto: Veletrh Brno 2017

Veletrh Brno 2017