Spolupráce s Krajskou knihovnou v bulharském Slivenu

Ve školním roce 2022-2023 studenti naší školy po probádání školní knihovny pod vedením Mgr. Barbory Šamalové vybrali témata pro dopisování se žáky Humanitního gymnázia ve starobylém bulharském městě Plovdiv. Pomocí platformy eTwinning si dopisovali studenti 2. C pod vedením Mgr. Martiny Salhiové se studenty třetích ročníků bulharského partnera o českých a bulharských zvycích zachyceným v literatuře (F. L. Čelakovský, B. Němcová).

Dále byla navázána spolupráce s knihovnou ve Slivenu, kam byla naše škola pozvána na návštěvu nebo vykonání souvislé práce. V letošním roce se vybraní studenti a učni druhých ročníků zúčastní exkurze do bulharské knihovny a navštíví gymnázium v Plovdivu, kde budou provedeni bulharskými maturantkami městem.

MS