Motosalon Praha 2019 - desátý ročník Výstaviště Letňany

AMA logo

Desátý ročník veletrhu Motosalon se v lichém roce vrátil z Brna do Prahy.
od čtvrtka 28. února do neděle 3. března

Na návštěvníky čeká záplava novinek připravených pro letošní sezónu. Řada z nich zde pak má svou českou premiéru.

Desátý ročník veletrhu Motosalon se v lichém roce vrátil z Brna do Prahy. Na návštěvníky čeká záplava novinek připravených pro letošní sezónu. Řada z nich zde pak má svou českou premiéru.

Motosalon 2019 na výstavišti v pražských Letňanech nabízí od čtvrtka 28. února do neděle 3. března téměř 150 vystavovatelů, jejichž expozice jsou zde rozmístěny do pěti hal. Dovozci motocyklů, elektromotocyklů, skútrů, čtyřkolek, motocyklových doplňků, výrobci i prodejci oblečení pro motorkáře zde představují a nabízí své čerstvé novinky i osvědčené modely.

Motosalon 2019 obsadil v Letňanech haly 2,3,4,5 a 6, na volné ploše před vstupní halou je umístěna Show Arena. Ta každý den veletrhu několikrát za den nabídne představení kaskadérského sdružení Crazy Day, kromě nich se na venkovní ploše ukáže trialista Míra Lisý nebo motogymkhana.

Hlavní pozornost samozřejmě přitahují jednostopé novinky. V souvislosti s nimi lze Motosalon 2019 vnímat jako spojení loňských podzimních veletrhů INTERMOT a EICMA, pořádaných v Kolíně nad Rýnem a Miláně.

V pražských Letňanech jsou zastoupeny italské značky Aprilia, Benelli, Ducati, F.B Mondial, Moto Guzzi, Moto Morini, MV Agusta, Piaggio i Vespa. Z novinek těchto značek nelze nevyzdvihnout supersporty Aprilia RSV4 1100 Factory a Ducati Panigale V4 R. V případě značky Ducati pak i rebelský Diavel 1260 a cestovní enduro Multistrada 950 S. Hlavní novinkou značky Moto Guzzi je adventure bike V85 TT, ale zmínit lze i V9 Bobber Sport. Na stánku značky MV Agusta zaujmou F4 LH44 a Brutale 800 RR LH44, na jejich finální podobě se podílel Lewis Hamilton. Piaggio vyzdvihuje tříkolový skútr MP3 300 hpe LT s novým designem, zatímco Vespa u GTS 300 hpe sází na osvědčené linie.

Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa společně zvou na pražský Motosalon 2019

Vedle italský značek zastupují starý kontinent i BMW Motorrad, KTM a Husqvarna. Rozlehlý stánek německé značky nabízí především modely s novým plochým dvouválcem od cestovního endura R 1250 GS až po silniční R 1250 RS a rovněž nový model F 850 GS Adventure nebo skútr C 400 GT. Hlavními hvězdami u KTM jsou nová dvojčata 790 Adventure a 790 Adventure R, zatímco stánku značky Husqvarna vévodí modely Vitpilen a Svartpilen v provedeních 701 a 401.

Tradice a styl doslova srší z každé molekuly motocyklů britských značek Norton, Royal Enfield a Triumph. Norton se prostřednictvím společnosti MR43 s.r.o. vrací na český trh, zatímco Royal Enfield využil Motosalon 2019 pro českou premiéru modelů Interceptor 650 Twin a Continental GT 650 Twin a Triumph vsadil na své moderní klasiky v čele s novým Speed Twin a 1200 Scrambler.

Přímo proti sobě mají v Letňanech stánky dva severoameričtí konkurenti Harley-Davidson a Indian. Obě značky zde pak prezentují své tradiční modely i své čerstvé novinky. V případě značky Harley-Davidson se jedná o nesmlouvavý power-cruiser FXDR 114 a Indian vyzdvihuje závodními speciály pro flat track inspirovaný FTR1200.

AUTOSALON ŽENEVA 2019 – Všechny informace na jednom místě

Země vycházejícího slunce je samozřejmě zastoupena značkami Honda, Kawasaki, Suzuki a Yamaha. První jmenovaná na veletrhu Motosalon 2019 jednu z nejrozlehlejších výstavních ploch, na níž nechybí nové modely CB650R, CBR650R, omlazené pětistovky CB500F, CB500X a CBR500R či sympatické malé motocykly Super Cub C125 a Monkey 125. Kawasaki rovněž sází na nové modely a prezentuje Versys 1000 i populární retro W800 či nové členy rodiny Ninja od 125 přes 400 až po ZX-6R a ZX-10R. Nechybí ovšem ani Z900RS či H2. Na stánku značky Suzuki je samozřejmě hlavní hvězdou nová Katana, které zde dělá společnost i její vzor z počátku osmdesátých let a nechybí ani supersportovní GSX-R1000 či stylový dvouválec SV650X. Yamaha na svém stánku poněkud upozadila tolik očekávaný model Ténéré 700 a pozornost se snaží strhnout na rovněž nový tříkolový Niken GT, což trochu kazí stavby od Dab Motors a Auto Fabrica.

Motosalon 2019 vedle motocyklů tradičních evropských, severoamerických a japonských značek nabízí i zástupce čínské produkce, z nichž lze zmínit motocykly a čtyřkolky CF Moto, maloobjemové motocykly Keeway či Yuki. Nechybí ani elektrické motocykly a skútry, mezi něž patří i Evoke. Na své si pak přijdou i příznivci čtyřkolek Polaris a Can-Am. Na stánku druhé jmenované pak nechybí ani její silniční tříkolky a to včetně nového modelu Ryker.

Čezeta opět žije! Podívejte se do továrny oživeného výrobce motorek

Čest domácích značek pak na Motosalonu 2019 zachraňují především elektrické skútry Čezeta či výrobce elektrických motocyklů Kuberg a také zajímavý projekt na oživení značky Čechie – Böhmerland za pomoci 3D tisku. Tu ovšem zastupoval jen historický model, protože první prototyp nového stroje má vzniknout až na základě výběru jedné ze dvou studií prezentovaných návštěvníkům veletrhu. Stánek značky Jawa bohužel ve čtvrtek dopoledne chyběl, ale jeden stroj z její současné produkce na Motosalon 2019 přeci jen pronikl.Vytisknout