Exkurze - společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. - centrála Dolní Bukovsko

Dne 24. září 219 jsme navštívili společnost HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s., která je největším českým výrobcem cihelného materiálu. Nabízí komplexní sortiment cihlářských výrobků pro hrubou stavbu, který zahrnuje tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo nízkoenergetických a pasivních domů, dále cihly pro nosné, příčkové a akustické zdivo, keramické stropy a překlady, nosné překlady pro venkovní rolety a žaluzie, keramické stropní panely, cihelné komíny, cihelné obkladové pásky, dlažbu a nepálené cihly.

Exkurze byla realizována za podpory Jihočeské hospodářské komory v rámci klíčové aktivity "Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi, číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/16_034/0008367 formou workshopu. Prohlédli jdme si virtuálně výrobky a jejich použití, samotný provoz cihelny a následně mohli žáci pomocí 3D projekce postavit dům. Na závěr si žáci zahráli kvíz, který obsahoval otázky z předchozího výkladu. Výherci obdrželi věcné ceny - flashdisky.

Exkurze byla velmi poučná a zajímavá, velmi dobře zorganizovaná ze strany společnosti.

Foto:

Heluz 250919 1