Alpe Adria Road Racing championship 2013

Mistrovství ČR silničních závodů motocyklů 2013

Central Europe Motorcycle Championship 2013

Milí přátelé, kamarádi, fanoušci!

Zima už je nepřiměřeně dlouhá a nemůžeme se dočkat,  jak za dva týdny bude Michal  ve Španělsku letos poprvé dávat plný plyn. Je to tak, startuje další sezona! Proto v příloze najdete malou ilustraci nových „válečných barev“, ve kterých se letos představí náš tým včetně nové "mašiny"  v obou šesti-stovkových kategoriích (Superstock 600 a Supersport). Taktéž  přikládáme kalendář závodů, kterých se letos budeme chtít zúčastnit.

Budeme velmi rádi, když nám přijedete zase fandit a užít si vzrušující víkend na závodech.

5. Poznaň  26.-28.7.2013
Na okruhu Tor Poznaň začal další díl šampionátu Alpe Adria, který se jede zároveň i jako české národní mistrovství.

V pátek byly na programu tréninky všech kategorií, ale pro účastníky Přeboru Volná přes 600 (Volná 250-600 nemá v Poznani české zastoupení) byla přichystaná již první kvalifikace a poté i první ze dvou víkendových závodů.

Z pole position odstartoval Václav Rumlena, ale bohužel start se mu nepovedl a za jump start mu hrozila penalizace. Nicméně závod byl ve třetím kole zastaven, protože velmi těžce havaroval domácí Mariusz Ostrowski, který byl následně v bezvědomí převezen vrtulníkem do poznaňské nemocnice.

Druhý start byl v podání Rumleny již opatrný, což znamenalo jeho propad na 4. pozici. Jezdec z Mariánských Lázní ale postupoval kupředu, až byl na vedoucí pozici, na které si vytvořil šestisekundový náskok. Cílem tak projel vítězně a připsal si dalších 25 bodů do celkové klasifikace Přeboru ČR. Tu nyní vede Aleš Nechvátal, který má 56 bodů, Rumlena je druhý s padesáti body a Marek Hartl, který místo cesty do Poznaně zvolil trénování na Pannoniaringu, je průběžně třetí s 36 body.

Sobota a neděle, 27-28.7.2013

Supersport – 1. závod

Závod supersportů měl favority v podobě domácích Sebastiana Zielinskeho a Marka Szkopka, jim ale cestu za vítězstvím chtěli ztížit naši Michal Prášek, Igor Kaláb a David Látr. Bohužel Kaláb v dopolední kvalifikaci havaroval poté, co mu na zadní kolo vytekl olej z motoru jeho motocyklu Triumph a do závodu nenastoupil (zítra bude možná startovat na vypůjčené Yamaze).
Od startu se vytvořila skupina, ve které jel Szkopek, Zielinski a Prášek. Látr měl problémy se svým motocyklem, který ztrácel na rovinkách maximální rychlost. Do cíle nakonec přijel královéhradecký jezdec na 4. pozici. Vítězem se stal Zielinski, ale Michal Prášek dokázal v posledním kole předjet Szkopka a odsunout ho na 3. místo.
Z dalších našich jezdců skončil Viktor Dušek na 8. pozici, Michal Chalupa byl jedenáctý a Kurt Tetal dvanáctý.

Supersport – 2. závod

Skvěle od startu vyrazil Polák Sebastian Zielinski, který si rychle vytvořil náskok několika sekund, nicméně tento náskok začal kolo, co kolo, likvidovat jeho krajan Marek Szkopek, který Zielinskeho v posledním kole dojel a ve finále předjel. Na třetím místě dokončil závod náš Michal Prášek, čtvrtý dojel David Látr. Na celkovém 7. místě dojel Viktor Dušek. Do závodu odstartoval s vypůjčenou Yamahou i v sobotu nestartující Igor Kaláb, který včera odpoledne dojel v Poznani na 10. místě, zatímco Michal Chalupa dokončil závod dvanáctý. Bohužel jsme v závodě neviděli Kurta Tetala, kterému se v dopolední kvalifikaci poškodila převodovka (3. rychlostí stupeň).