VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 21. ročník 21. 110. – 23. 10. 2015, Výstaviště České Budějovice

Naše škola se zúčastnila již  tradičně  na výstavišti  v Českých Budějovicích  nejvýznamnější akce svého druhu v České republice, a to celostátní přehlídky středních škol, učilišť, VOŠ a dalších typů škol. Každoroční součástí výstavy je i nabídka školních a kancelářských potřeb, učebnic a dalších školních pomůcek.   
Navázali jsme tak na nově uspořádanou prezentaci naší školy ve spolupráci s firmami, se kterými spolupracujeme v oblasti odborného výcviku, a které se společně na našem stánku prezentovaly s naší školou. Tímto tak byla demonstrována naše propojenost s praxí a perspektiva zaměstnání pro naše žáky po ukončení studia.   
Celou výstavou se prolínalo nové téma „celoživotní vzdělávání“, které nabízí možnost informovat o rekvalifikacích, distančním studiu, jazykových kurzech atd.   

Výstava také nově a intenzivněji prezentovala spolupráci školské  a podnikatelské sféry. Kromě společných expozic škol  a firem a zvláštní soutěže se v rámci výstavy konala setkání personalistů z praxe, pedagogů a dalších odborníků z oblasti školství, vzdělávání a zaměstnanosti. 
  
Součástí doprovodného programu byla celostátní přehlídka soutěží řemesel a profesí, i další zajímavé programy zaměřené například na problémové jevy mezi mládeží, problematiku volby povolání.

V rámci výstavy se konaly taktéž soutěže, kdy i zástupce naší školy z oboru " Elektrikář - silnoproud" se soutěže. účastnil. zadaným úkolem  bylo zapojování bytové instalace v časovém limitu. Z našich žáků poměřil  své dovednosti s žáky z jiných škol v regionu  Jan Šlajchrt.  I když se nakonec neumístil mezi vítězi, rozhodně naši školu reprezentoval dobře.

DSCN0637.jpg  DSCN0638.jpg  DSCN0644.jpg  DSCN0656.jpg  DSCN0664.jpg

Mgr. Josef Dusík, zástupce ředitele školy
Mgr. Karel Chalupa, ředitel školy

Vytisknout