Informace CZVV (CERMAT) k maturitní zkoušce - jaro 2019

Výstražný trojúhelník

Termín pro přihlašování k výběrové zkoušce Matematika+ 2019 byl prodloužen do 31. ledna.

Výstražný trojúhelník
Jednotné zkušební schéma (JZS) pro písemné zkoušky SČ MZ:

Sdělení MŠMT (pdf, 191 kB)

Výstražný trojúhelník
Obdobně jako v loňském roce budou zkoušky konané formou písemné práce probíhat již v polovině dubna, a to nově nejen písemné práce z českého jazyka a literatury, ale také z cizích jazyků. Didaktické testy se budou konat v prvním květnovém týdnu.

Výstražný trojúhelník

Výběrová zkouška Matematika+ 2019 proběhne na spádových školách v pondělí 6. května 2019 od 10 hodin (viz JZS pro písemné zkoušky SČ MZ). Žáci se mohou ke zkoušce hlásit se přes Výsledkový portál žáka (https://vpz.cermat.cz), termín pro přihlašování ke zkoušce byl prodloužen do 31. ledna 2019.

Vážená paní ředitelko,
vážený pane řediteli,

v pondělí 12. listopadu 2018 bude v informačním systému CERTIS zpřístupněn projekt MZ2019 pro potřeby přihlašování žáků a jejich zkoušek k jarnímu zkušebnímu období maturitní zkoušky ve školním roce 2018/2019.

Metodické pokyny pro ředitele školy k přihlašování žáků máte k dispozici v knihovně Metodické postupy v IS CERTIS pod názvem dokumentu „MZ2019  - Metodika k přihlašování žáků_ŘED“.

Od 1. 11. 2018 je v platnosti nový formulář přihlášky k maturitní zkoušce. Formulář je umístěn v Knihovně obecné IS CERTIS pod názvem dokumentu „Přihláška k MZ“. Postup pro generování a tisk předvyplněných formulářů přihlášek je popsán v metodickém pokynu k přihlašování (kapitola A. 6).

Důležité termíny:

12. 11.  Centrum zpřístupní přihlašovací aplikaci (projekt MZ2019) v IS CERTIS.

3. 12.  Žáci mají poslední možný termín pro podání přihlášky k MZ řediteli školy.

14. 12.  Ředitel školy nejpozději ukončí přihlašování v IS CERTIS.

19. 12.  Ředitel školy nejpozději předá žákovi výpis z přihlášky k MZ (žáci podpisem stvrdí správnost údajů v něm obsažených).

2. 1.  Žáci se mohou začít registrovat na Výsledkový portál žáka.

15. 1.  MŠMT zveřejní jednotné zkušební schéma písemných zkoušek SČ MZ.

1. 3.  Ředitel školy může nejdříve zpřístupnit žákům pozvánku k písemným zkouškám SČ MZ.

10. – 11. 4.   Konání písemných prací SČ MZ.

2. – 10. 5.  Konání didaktických testů SČ MZ a výběrové zkoušky MA+.

Zároveň bych Vás chtěla informovat, že v následujících týdnech proběhne několik odstávek IS CERTIS z technologických důvodů, a to konkrétně 13. – 14. 11. od 23:00 do 3:30, dále 16. 11. od 18:00 do 18. 11. a 23. 11. od 18:00 do 25. 11. Bližší informace budou k dispozici v předstihu ve formě hlášky v IS CERTIS.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat help desk Centra na e-mailové adrese info@cermat.cz nebo telefonním čísle 224 507 507.

Děkuji Vám za spolupráci a přeji příjemný den.

RNDr. Michaela Kleňhová

ředitelka CZVV