3. kolo přijímacího řízení bez přijímací zkoušky pro 3 leté učební obory se uskuteční 1. 7. 2024

K doplnění počtu žáků nabízíme ještě několik volných míst na 3 letých učebních oborech

Přijímací řízení ve školním roce 2023/2024 upravuje zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon, vyhláška č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání.

Přihlášky (viz níže bod C) podávají uchazeči nebo u nezletilých žáků jejich zákonní zástupci přímo k rukám ředitelů středních škol ( na sekretariát školy), a to do 24. června 2024
do 13. 00 hod. (Adresa k doručení přihlášky uvedeno níže – viz  bod C)

A) Přijímací řízení bez přijímací zkoušky se koná pro následující obory denního studia s uvedeným počtem přijímaných žáků:

Obor: (65-51-H/01)

+ možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku  (pozn.*)

obor: (66-51-H/01)

+ možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku (pozn.*)

obor: (26-51-H/02)

+ možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku pro absolventy příbuzných oborů (pozn.*) 10

• Zedník – počet přijímaných žáků 21

obor:(36-67-H/01) - obor podpořen stipendiem (viz sekce Granty a příspěvky Jihočeského kraje..)

+ možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku (pozn.*)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B) Přijímací řízení pro zkrácenou formu studia bez přijímací zkoušky je vypsáno pro níže uvedený učební obor:

Studium je určeno pro absolventy čtyřletého středního vzdělávání úspěšně zakončeného maturitní zkouškou nebo pro uchazeče, kteří získali střední vzdělání s výučním listem v příbuzném či jiném oboru vzdělání.

Zkrácená forma studia bude realizována v případě neobsazené kapacity míst v rámci denního studia na uvedených oborech.

*U zkrácené formy studia doloží uchazeč k přihlášce také doklady o předchozím vzdělání.

obor: Elektrikář - silnoproud: (26-51-H/02) - délka zkrácené formy studia min.1 rok pro absolventy příbuzných oborů.

Počet přijímaných uchazečů: 20

Blíže nespecifikovaný obrázek    K výše uvedeným oborům je nutno dodat zdravotní posudek - formuláře viz níže

Výstražný trojúhelník V PŘÍPADĚ, ŽE BUDE UCHAZEČ PŘIJAT KE STUDIU JE POVINEN TUTO SKUTEČNOST PÍSEMNĚ POTVRDIT DO 7 DNŮ OD ZVEŘEJNĚNÍ VÝSLEDKŮ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA ADRESU:

SOŠ a SOU Jindřichův Hradec, Jáchymova 478, 377 43 Jindřichův Hradec nebo datovou schránkou (datová schránka (ID DS): 32fxq2h) nebo e- mailem na adresu: jana.bednarova@sos-jh.cz

Blíže nespecifikovaný obrázek  Formuláře - přílohy

Zdravotní posudek (pdf, 963 kB)

C) Adresa k doručení přihlášky ke studiu: SOŠ a SOU Jindřichův Hradec, Miřiovského 678, 377 43 Jindřichův Hradec: a) osobně na uvedenou adresu b) prostřednictvím poštovního doručovatele

D) Termín a místo konání přijímacího řízení:

Termín přijímacího řízení - tříleté obory studia, včetně zkráceného studia:

čtvrtek, 1. července  2024

Místo:  budova SOŠ a SOU J. Hradec, Miřiovského 678, 1. patro, čas: 8.00 hod.

E) Bodové hodnocení výsledků ze základní školy:

Hodnocení přijímacího řízení

Ředitel školy dále stanovuje, že v případě rovnosti bodů u dvou a více žáků bude přihlédnuto k součtu známek na rozhodných vysvědčeních s hodnotou výborně, chvalitebně + popřípadě dobře, pokud by byl součet známek výborně a chvalitebně opět stejné hodnoty.

F) Oznámení výsledků přijímacího řízení:

Seznam přijatých uchazečů (pod přiděleným registračním číslem) bude zveřejněn na veřejně přístupném místě ve škole a též způsobem umožňujícím dálkový přístup, a to alespoň na dobu 15 dnů.

Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí ke vzdělávání, za oznámená - již se nedoručují uchazečům nebo u nezletilých jejich zákonným zástupcům.

Mgr. Karel Chalupa,