Informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2020 - 2021 STAV NOUZE

Ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení bez přijímací zkoušky do 1. ročníků tříletých
učebních oborů pro školní rok 2020 - 2021

A) Přijímací řízení se koná pro následující obory deního studia:
  • Kuchař - číšník  (65-51-H/01)
    + možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku  (pozn.*)

• Prodavač  (66-51-H/01)
    + možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku (pozn.*)

• Elektrikář - silnoproud (26-51-H/02)
    + možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku pro absolventy příbuzných oborů (pozn.*)

• Zedník (36-67-H/01) - obor podpořen stipendiem (viz sekce Granty a příspěvky Jihočeského kraje..)
    + možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku (pozn.*)

• Klempíř  (23-55-H/01) - obor podpořen stipendiem (viz sekce Granty a příspěvky Jihočeského kraje..)
    + možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku (pozn.*)

• Nástrojař (pdf, 159 kB)  (23-52-H/01)

- obor podpořen stipendiem + možnost zkrácené formy studia v trvání jednoho roku (pozn.*).
    ---------------------------------------------------------------------------------
  • Pozn.*  : Zkrácená forma studia je určena pro absolventy čtyřletého středního vzdělávání úspěšně zakončeného maturitní zkouškou nebo pro uchazeče, kteří získali střední vzdělání s výučním listem v jiném oboru vzdělání.

B) Přijímací řízení pro zkrácenou formu studia bez přijímací zkoušky pro níže uvedené učební obory

Určeno pro absolventy čtyřletého středního vzdělávání úspěšně zakončeného maturitní zkouškou nebo pro uchazeče, kteří získali střední vzdělání s výučním listem v jiném oboru vzdělání.
Zkrácená forma studia bude realizována v případě neobsazené kapacity míst v rámci denního studia na uvedených oborech.

untitled.jpg  Pro školní rok 2020 – 2021 se zkrácená forma studia vztahuje na tyto tříleté učební obory:

obor: Prodavač: (66-51-H/01) - délka zkrácené formy studia 1 rok
obor: Kuchař – číšník: ( kód oboru: 65-51-H/01) - délka zkrácené formy studia 1 rok
obor: Zedník: ( kód oboru: 36-67-H/01) - délka zkrácené formy studia 1 rok
obor: Klempíř : (36-67-H/01) - délka zkrácené formy studia 1 rok
obor: Elektrikář - silnoproud: (26-51-H/02) - délka zkrácené formy studia min.1 rok pro absolventy příbuzných oborů.
obor: Nástrojař: (23-52-H/01) - délka zkrácené formy studia 1 rok

Blíže nespecifikovaný obrázek Termín a místo konání přijímacího řízení:

Čtvrtek 25. 6. 2020   Místo konání: SOŠ a SOU J. Hradec, Miřiovského 678, 1. patro, čas:8.00 hod

Blíže nespecifikovaný obrázek  Zápisový lístek
Výklad - zápisový lístek

Vyhodnocování přijímacího řízení v případech, kdy není její součástí jednotná přijímací zkouška ani školní přijímací zkouška
Pokud se jednotná přijímací zkouška ani školní přijímací zkouška v prvním kole přijímacího řízení nekoná, to znamená typicky u oborů středního vzdělání s výučním listem, nemusí se s vyhodnocováním přijímacího řízení čekat na konání jednotné přijímací zkoušky a lze jej učinit i s předstihem (např. v průběhu dubna či května). Ředitel školy v tomto případě zveřejní seznam uchazečů do 5 pracovních dnů ode dne ukončení hodnocení a nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nepřijatých nezletilých uchazečů odešle rozhodnutí. Aby se sladily termíny s jednotnou přijímací zkouškou a uchazeč si mohl kvalifikovaně vybrat preferovanou variantu střední školy v případě, že se hlásí současně např. na maturitní a nematuritní obor, ředitel školy zveřejní seznam s výsledky uchazečů také nejpozději do 8 kalendářních dnů po dni konání jednotné přijímací zkoušky (8. června 2020) na středních školách s maturitní zkouškou. Od konce této 8denní lhůty pak uchazečům běží 5denní lhůta pro odevzdání zápisového lístku (a to i v případě, že ředitel školy zveřejnil seznam s výsledky dříve). Zápisový lístek může uchazeč odevzdat samozřejmě i dříve.
Nově je ovšem stanoveno, že zápisový lístek lze uplatnit v případě nového rozhodnutí o přijetí opakovaně.

Ztráta zápisového lístku

Při ztrátě zápisového lístku může uchazeč požádat o vydání náhradního zápisového lístku. Součástí této žádosti je čestné prohlášení zletilého uchazeče nebo zákonného zástupce nezletilého uchazeče, že původní zápisový lístek neuplatnil ani neuplatní ve SŠ; součástí čestného prohlášení zákonného zástupce nezletilého uchazeče je podpis uchazeče (viz § 17 vyhlášky).

Na tiskopisu zápisového lístku se nově uvádí školní rok, ve kterém se má uchazeč stát žákem SŠ (pro něj je vydáván). Tím je dána platnost zápisového lístku na příslušný školní rok (neuplatněný zápisový lístek nemůže uchazeč použít pro přijetí ke vzdělávání pro další školní roky).

Na úpravy podmínek přijímací řízení mají nárok: