Domažlický datel 2013

Ve dnech 22. října a 23. října 2013 se na domažlické Obchodní akademii konal 2. ročník soutěže 2. ročníků středních škol a mladších žáků ZŠ v psaní na klávesnici PC ve výukovém programu ZAV.

Podobná soutěž probíhá také ve Valašském Meziříčí, kde je již tradicí.

Patronem soutěže se i letos stali manželé Zaviačičovi.

Soutěže se za naši školu zúčastnili 3 studenti z 2. ročníku, oboru Informační technologie: Tomáš Venkrbec, Jan Kratka a Lukáš Syrovátka.

1. den se konal nepovinný bodovaný trénink soutěžích, ve kterém získal Tomáš Venkrbec 2. místo.

Druhý den psali studenti celkem 3 desetiminutové opisy. První byl z obrazovky s penalizací minus 10 úhozů za neopravenou chybu, druhý se uskutečnil podle papírové předlohy s penalizací mínus 50 úhozů za neopravenou chybu a třetí desetiminutový opis byl opět z monitoru - s penalizací mínus 100 úhozů za chybu.

Druhý den získal Tomáš Venkrbec 2 x čtvrté místo, 1 x třetí místo a celkově byl 4.

Dobře si vedl i Jan Kratka: obsadil 9., 11., 15., 16. místo a celkově byl 14.

Lukáš Syrovátka byl 13., 22., 2 x 17. a celkově 20.

Naše škola obsadila 3. místo z 10 soutěžících škol.

Velký dík patří i pořadatelům za krásné a milé soutěžní prostředí.

Mgr. Marie Kalkusová

Přílohy: